bip.gov.pl
RSS
A A A K
SmodBIP

Instrukcja obsługi

Biuletyn Informacji Publicznej (w skrócie BIP) to publikator teleinformatyczny służący powszechnemu udostępnianiu informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci teleinformatycznej (Dz. U. 2001, nr 112, poz. 1198, art. 8).

Publikowane informacje zgromadzone są w menu po lewej stronie. Menu jest podzielone na działy, na które składają się kolejne pozycje menu.
Pozycje menu prowadzą bezpośrednio do treści podstrony biuletynu z informacjami na dany temat.

Treści informacji publicznej są redagowane za pomocą tekstu i/lub załączników w postaci plików do pobrania.
Aby wyświetlić treść informacji publicznej na podstronie należy kliknąć na wybranej pozycji menu lub, w przypadku wystąpienia wielu podstron, wybrać konkretną podstronę.

Każda strona/podstrona obejmuje: nagłówek informujący w skrócie o jej zawartości, treść zasadniczą, a także tzw. metryczkę, w której znajdują się informacje określające autora i czas wytworzenia infomacji oraz redaktora publikującego informację jak i czas opublikowania tej informacji. Na niektóre udostępniane informacje składają się załączniki w postaci plików do pobrania.

BIP wyposażony jest wyszukiwarkę informacji pozwalającą dotrzeć do poszukiwanych treści. Aby skorzystać z wyszukiwarki należy w polu tekstowym wpisać szukane słowo lub wyrażenie i kliknąć SZUKAJ po czym wyświetli się lista podstron zawierających wyszukiwane słowo/wyrażenie. Aby odczytać treść poszukiwanej informacji należy kliknąć wyszukaną podstronę.Opublikował: Paweł Bojko
Publikacja dnia: 24.07.2013
Podpisał: Paweł Bojko
Dokument z dnia: 04.12.2012
Dokument oglądany razy: 2 957